Marmaris Beldibi Mahallesi

Marmaris’in en güzel mahallelerinden bir tanesi olan Marmaris Beldibi Mahallesi, her yıl milyonlarca ziyaretçi ve turist çekmektedir. Adından çok fazla bahsettiren bu mahalle, görülmeye değer güzellikleri ile adeta baş döndürmektedir. Harika otelleri, plajları ve restoranları ile konuşulan bu belde, 1999 yılına kadar Marmaris’in bir köyüyken şuanda bir beldesi haline gelmiştir.

Marmaris Beldibi Mahallesi yaz aylarında gece gündüz hayat olan bir mahalledir. Işıklar hiç sönmemekte, eğlenceler sürekli devam etmektedir. Hafta sonları ayrı bir kalabalığı olan bu yer, kafa dinlemek için pek uygun değildir. Ancak eğlencenin dibine vurulacak bir yer olduğundan, birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Çeşitli etkinliklerin döndüğü bu beldede, insanın yapacak bir şey bulamaması mümkün değildir. Gün içerisinde yapılacak onca etkinliğin yanı sıra, geceleri yapılacak etkinlikler de vardır. Restoranları için aynı şeyi söylemek mümkün olmasa da, otellerinin Marmaris’in diğer yerlerine göre daha uygun olduğunu söylemek doğru olacaktır.

Marmaris Beldibi Mahallesi Özellikleri

Marmaris Beldibi Mahallesi harika bir tatil yeridir. Adından sık sık söz ettiren bu mahallede, yaz kış ziyaretçi görmek mümkündür. Ancak en çok yaz aylarında ziyaretçi akımı olmaktadır. Harika bir plajı, tertemiz ve masmavi bir suyu vardır. Keşif yapmak isteyen ziyaretçiler için idealdir. Kamp alanları da bulunan bu mekanda, hem ücretsiz hem de ücretli kamp yapılabilir.

Balık yemenin en güzel adresi olan bu beldede, en çok tercih edilen balıklar Uskumru, Çupra, Somon ve Palamut’tur. Balıkların lezzetine inanmak mümkün olmayacaktır, çünkü tüm balıklar hem çok tazedir hem de harika aromalar ile hazırlanarak aşırı derecede lezzetli hale getirilmektedir. Sokak lezzetleri de meşhurdur. Islak hamburgerin, sosislinin, süt mısırın ve dondurmanın en iyi haliyle yenilebileceği bir mekandır.

Nüfusu yaklaşık olarak 10 bin kişi olan bu belde, kış aylarında ziyaret edildiğinde aşırı derece sakin ve güzel olacaktır. Kafa dinlemek isteyen kişiler, kış aylarında bu beldeyi tercih ederek tatil yapabilir. Otel fiyatları neredeyse yarı yarıya düşmektedir. Çok fazla açık restoran bulmak mümkün olmasa da, ufak tefek dükkanlar yer almaktadır. Yine de yemeği iyi yapan bir otel tercih etmek de çok mantıklı olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu