Marmaris’te Glamping Alanları Nerede ?

Glamping ile Konforlu Bir Kampın Keyfini Çıkarın!


Sizler de şimdiye kadar hep kamp yapmak isteyip çekeceğiniz zorlukları düşünerek vaz mı geçtiniz? Küçük çadırlarda konaklamak, içecek su bulamamak, ateş yakmak, geceleri rahat uyuyamamak gibi sorunlar başınızı mı ağrıtıyor? Özellikle Marmaris’te ve Muğla çevresinde yapılan kampları merak ediyor, bu güzel şehri adeta yaşamak istiyorsanız sizlere bir müjdemiz var.

Sizi hem ev konforunu devam ettirebileceğiniz hem de kampingin tüm tadını alabileceğiniz Glamping ile tanıştıralım. Doğayla iç içe yaşamayı sevenler için oluşturulmuş Marmaris Glamping alanları, konforunuzdan ödün vermeden harika bir kamp deneyimi geçirmenizi sağlıyor. Marmaris başta olmak üzere Türkiye’nin pek çok noktasında yapabileceğiniz bu eşsiz tatil deneyimini sizlere daha detaylı anlatmak istedik. Bu yazımızda Glamping Nedir? Glampingin avantajları nelerdir? Kamping ile ne farkı vardır? Marmaris Glamping alanları nelerdir? Gibi sorulara yanıt vereceğiz. İsterseniz fazla vakit kaybetmeden yazımıza başlayalım.

Glamping Nedir? Geçmişten Günümüze Glamping


Glamping kelimesi, İngilizce göz alıcı ve büyüleyici anlamına gelen glamorous ve hepimizin bildiği camping kelimelerinin birleştirilmiş halidir. Kelime anlamının da ifade ettiği şekilde Glamping, teknolojik koşullardan, konfordan ve lüksten ödün vermeden yapılan kamplara denir.

Glamping genel olarak, içerisinde pek çok imkan bulunan geniş çadırlarda yapılıyor. Bu geniş çadırlarda jakuzi, veranda, spa, yemek ve daha pek çok hizmeti alabiliyorsunuz. Kalabalıktan uzak, doğayla iç içe kamp yaparken aynı anda otel konforunda konaklamayı kim istemez ki! Tarihe baktığımızda lüks çadırların hikayesi çok eskilere dayanıyor. Kendi tarihimizden de bildiğimiz otağlar, Glamping kavramının geçmişteki hali gibi aslında. Geçmişteki bazı krallıkların diplomatik ziyaretlerde veya eğlencelerde, kamp alanları kurduğunu ve saraydaki tüm imkanları taşıyan çadırlarda kaldıklarını da biliyoruz.

Fakat modern anlamda Glamping ilk olarak varlıklı gezginlerin, gittiği yerlere lüks çadırlar götürmesiyle başladı. Özellikle Afrika gibi konforun sınırlı olduğu yerlere yapılan gezilerde kurulan lüks çadırlar şimdiki Glamping’in temellerini attı.

Glampingin Diğer Kamping Türlerinden Farkı Nedir?

Kamp tutkunlarının bildiği üzere, kamp yapmayı seçen kişilerin önünde pek çok farklı seçenek bulunuyor. Tabii ki Glamping de bunlardan bir tanesi. Fakat özel Maramaris Glamping alanları ile normal kampingin veya karavanla kamp yapmanın farkı neler? Haydi gelin tek tek inceleyelim.

  • Glamping, otel gibi bir konaklama hizmeti olduğundan yemek, su, tuvalet ve banyo gibi ihtiyaçlarınızı rahatça karşılayabilir, kendi başınıza kalmazsınız.
  • Kampingde ve karavanda, oldukça küçük bir alanda zamanınızı geçirmek ve konaklamak zorundasınız. Glampingte ise lüks ve geniş mekanlarda rahatça konaklayabilirsiniz.
  • Glampingte, ısınmak için ateş yakmak zorunda kalmazsınız. Her yaşam alanının kendine göre bir ısıtma sistemi olduğundan rahatça tatilinizin tadını çıkartabilirsiniz.
  • Glamping hizmetinde, yumuşacık yataklarda konforlu bir uyku geçirebilirsiniz. Kamping yaparken uyku tulumlarında ve rahatsız matlarda yatmak yerine güzel yataklar ve çarşaflar içinde yatmak sizlere oldukça iyi gelecek.
  • Kısaca Glamping, her açıdan kampingin çok daha konforlu ve eğlenceli hale getirilmiş versiyonudur da diyebiliriz.

Marmaris Glamping Alanları

Türkiye’de Glamping denince akla ilk olarak tabii ki de tatil cennetimiz ve güzel şehrimiz Muğla geliyor. Gerek Marmaris’te gerekse diğer ilçelerde oldukça güzel Glamping mekanları bulabilir ve bu güzel tatili sizler de keşfedebilirsiniz. O zaman sizlere Muğla ve özellikle Marmaris Glamping alanlarını tanıtarak yazımıza devam edelim.

İlk tanıtacağımız yer Marmaris’te ve Bozburun bölgesinde yer alıyor. Kocabahçe Glamping tesisi, Bozburun’un Dirsekbükü koyunda konumlanmış harika bir işletme. Burada kalabalıktan uzak, konforlu ve büyüleyici bir tatile adım atabilirsiniz. Burada bungalov veya lüks çadırlardan herhangi birisini seçerek sizler de Marmaris’in güzel doğasını keşfe çıkabilirsiniz.

Sıradaki işletmemiz ise Gökova’nın Boncuk Koyu’nda yer alıyor. Bonjuk Bay adlı Glamping işletmesi, oldukça özeldir ve Türkiye’deki en iyi Glamping mekanlarından bir tanesidir. Marmaris’te harika doğayla birlikte bu mekanın felsefesini hissedebileceğiniz ve huzurlu bir tatilin kapılarını aralayabileceğiniz bu mekanı mutlaka kamp rotanıza eklemelisiniz.

Marmaris’teki bir diğer güzel ve köklü Glamping Merkezi ise Club Amazon oluyor. Nostaljik havası, konaklayabileceğiniz birçok konforlu çadır ve odalarda Gökova’nın tadını çıkartabilirsiniz. Birçok Premium özelliği bünyesinde bulunduran bu mekandan kano ile plaja eğlenceli bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.

Sizin de anlayabileceğiniz üzere Muğla’da ve özellikle Marmaris’te Glamping yapabileceğiniz pek çok özel lokasyon bulunuyor. Sizler de bu güzel tatilin tadını çıkarabilmek, konforlu bir şekilde kamp yapabilmek istiyorsanız bahsettiğimiz işletmelerde harika bir tatil planlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu