Marmaris Havuz Firmaları

Yüzme havuzu bakımı ve temizliği; yüzme havuzu yapımı sonrasında dikkat edilmesi gereken en önemli noktadır. Kapalı havuzlar, dört mevsim kullanılabildiğinden dolayı düzenli olarak bakımları yapılmalıdır. Otellerin ve spor salonlarının çoğunlukla tercih ettiği havuz türü olan kapalı havuzların sürekli olarak kullanılmasından dolayı suyun temizliğini sağlamak önemlidir.

Açık havuzlar ise bahar ve yaz aylarında kullanılır. Kış aylarında kullanılmayan havuzların, kullanıma açılması işlemi zahmetli ve önemli bir işlemdir. Oluşan yosunların ve atıkların temizlenmesi, çatlayan derzlerin onarılması veya kontrolü kullanılmaya başlamadan mutlaka yapılmalıdır.

Açık veya kapalı havuzların bakımlarının özenle yapılması gerekmektedir. Uzun süreli ve çok kişi tarafından kullanılması, mikroplardan arındırılması ve kullanılan kimyasalların doğru oranda olması, hastalıkların önlenmesi açısından büyük önem taşır.

Kimyasal denge, havuzların yüzülebilir olması için önemli faktördür. Özellikle ortak kullanıma açık havuzların; periyodik bakımlarının aksatılmadan yapılması çok önemlidir. Yüzme havuzu bakımı yapılırken ilk olarak aynı insanlarda kan tahlili yapıldığı gibi, havuz suyuna tahlil yapılması gerekmektedir. Yapılan tahlilin sonucuna göre de; belirli kimyasallar kullanarak havuz dezenfekte edilmelidir. 

Tüm temizlik ve bakım işlemlerinde eğer tecrübeniz bulunmuyorsa; kesinlikle profesyonel destek almanızı öneriyoruz. AK Havuz Marmaris 1996 yılından itibaren yüzme havuzu bakım ve yüzme havuzu temizliği konularında profesyonel hizmet vermektedir. %100 müşteri memnuniyeti ve uygun fiyat / yüksek kalite çalışma anlayışlarıyla Marmaris’te hizmet veren AK Havuz ile iletişime geçmek için 0 252 412 69 54 / 0532 295 77 38 no’lu telefonlardan destek alabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu