Netflix, profile şifre ekleme seçeneğini sundu.

Netfilix, aile üyelerinin veya arkadaşlarınızın önerilerinizi bozmasını engellemeniz için profillere şifre ekledi.

Netfilix yaptığı güncelleme ile ayrıca ebeveynlerin çocuklarının izlediklerini de kısıtlaması için kolaylık olarak kullanabileceğini bildirdi.

Tüm dünyada Covid-19 virüsü nedeni ile pandemi ilanından sonra evde çok daha fazla zaman geçirmek zorunda kalan kullanıcılar için kullanım kolaylığı sağlamak amacıyla Netfilix yeni hizmetini duyurdu. Uygulamayı daha kullanışlı hale getirmek için güncelleme yayınladı. Artık profilinize dört basamaklı bir şifre ekleyebilirsiniz.

Eğer Netflix hesabınızı aileniz, çocuklarınız veya arkadaşlarınız ile ortak kullanıyorsanız bu uygulama sizler için büyük kolaylık olacak.

Profilinizi kullanan diğer kişiler hiç ilgilenmediğiniz veya hoşlanmadığınız önerileri artık sizlere gösteremeyecek. Bunun haricinde seyrettiğiniz içerikte kaldığınız yeri hatırlamak zorunda kalmayacaksınız. Bu özellikten önce hesabını paylaşan kullanıcıların yaşadığı en büyük sorunlardan biri de aynı içeriği başkasının seyretmesinden dolayı kaldığı yerden devam edememesiydi. Bu özellik işte bu yüzden tam da size göre.

Ebeveynlerin çocukları için yaş kategorisine göre içerik sınıflandırması için de kullanılmakta olan bu güncelleme birçok kolaylığı da beraberinde getirmiş oldu.

Ayrıca izlediğiniz herhangi bir içeriği diğer kullanıcıların görmemesi içinde harika bir seçenek olarak sunuluyor.

Tek yapmanız gereken uygulamayı güncellemek ve profilinize 4 haneli bir şifre eklemek. Profilinizden ayarlara gidip şifreyi ekleyebilirsiniz.

Bu işlemi yaptıktan sonra diğer kullanıcıların hizmetinde bir kesinti olmayacağı gibi arzu ederlerse onlar da kendi hesapları için şifre belirleyebilirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu