Marmaris Emlak Piyasası

Marmaris emlak piyasası, uzun süre durgun kaldıktan sonra yeni yeni canlanma sürecine girmeye başlamıştır.

Gerek daire, gerek villa, gerekse de arsa fiyatları yavaş yavaş yükseliş eğilimine girerken; özellikle yaz sezonunda oldukça uğrak bir nokta haline gelmeyi başaran Marmaris; Türkiye’nin en değerli turizm merkezleri listesinde yer almaktadır.

Marmaris’te en çok araştırılan konu olan yazlık fiyatları her geçen sezon artış göstermektedir. Sizler için hazırladığımız Marmaris Emlak Piyasası yazımızla birlikte; Konut, yazlık ve arsalarla ilgili kiralık – satılık durumlarına dair tüm detayları aktaracağız.

Marmaris Emlak Piyasasında Genel Durum Ne?

Marmaris Emlak Piyasasında Genel Durum Ne

Marmaris Emlak Piyasası; yazımızın başında da belirttiğimiz üzere uzun süre durgun durumdaydı. Fakat özellikle 2019 yılının yaz sezonundan itibaren genel olarak açılmaya ve yükselmeye başladı. Bu; konut ve arsa sahiplerini mutlu ederken, Marmaris’te yatırım yapmak isteyenleri bir hayli üzdü.

Özellikle günlük kiralık konut hizmetinin artış göstermesiyle; belirli bölgelerdeki konut kiralarında %100’e varan artışlar görülürken, bu noktalardaki konutların satış fiyatları ise tavan yapmış durumda.

Sizler de yatırım yapmak için genel olarak fiyatlara göz gezdiriyorsanız veya kiraların ortalama miktarını merak ediyorsanız; yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Not: Aşağıda yer alan tüm veriler Sahibinden’den alınmış olup, ortalama fiyatlardır.

Marmaris Kiralık Evler

Marmaris Kiralık Evler

Marmaris kiralık evler listesine 2020 yılı Nisan ayında genel olarak göz attığımızda; Sahibinden üzerinden elde ettiğimiz bilgilere göre; kiralar Merkez ilçelerde ortalama olarak 1.000 TL’den başlıyor ve 10.000 TL’ye kadar uzanıyor. Buna göre;

  • 1+0 stüdyo daireler ortalama olarak 1.000 TL,
  • 1+1 daireler ortalama olarak 1.250 TL,
  • 2+1 daireler ortalama olarak 1.500 TL,
  • 3+1 daireler ise ortalama olarak 2.000 TL’ye kiralanıyor.

Fiyatların belirlenmesinde en büyük etken; bulunduğu ilçe olurken, bunun yanı sıra daire ya da villa olması da bunu etkiliyor. Konuyla ilgili daha detaylı bilgi için Marmaris Kiralık Evler makalemize göz atabilirsiniz.

Marmaris Satılık Evler

Marmaris Satılık Evler

Marmaris satılık evler listesi de; yine Marmaris kiralık evler listesinde olduğu gibi Sahibinden üzerinden alınan bilgiler kapsamında listelenmiştir. Marmaris Emlak Piyasası’nda en çok merak edilen şey satılık evler olduğu için bu noktada detaylı bilgi aktarımında bulunduğumuz Marmaris Satılık Evler makalemize göz gezdirebilirsiniz.

Marmaris satılık evler, yüzeysel açıdan direkt olarak ortalama fiyat belirtemeyecek kadar değişkenlik gösteriyor. Çünkü; ev fiyatını etkileyen birçok nokta var. Fakat sizler için bu konuyla ilgili şu şekilde bilgi verebiliriz:

  • Marmaris’te Nisan ayı itibarıyla güncel olarak en yüksek evin fiyatı 5.400.000 TL. Söz konusu ev; Orhaniye Köyü’nde yer alan 3+1; 255 metrekare brüt alana sahip bahçeli bir villa.
  • En düşük evin fiyatı ise 310.000 TL olarak ön plana çıkıyor. Bu ev ise, Selimiye Köyü’nde yer alan 3+1; 350 metrekare brüt alana sahip bir müstakil ev.

Marmaris Arsa Fiyatları

Marmaris Arsa Fiyatları

Marmaris emlak piyasasında direkt olarak yatırımcıları ilgilendiren arsa fiyatları da aynı satılık ev fiyatlarında olduğu gibi birçok etkene bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Bu etkenlerden ilk sırada geleni ise; arsanın bulunduğu konum olarak öne çıkıyor.

Özellikle deniz gören alanlardaki arsa fiyatları çok yüksek fiyatlarla satılırken, nüfus bakımından az, denize uzak köylerde yer alan arsa fiyatları oldukça düşük fiyatlarla kendini gösteriyor.

Marmaris’te tüm arsaların fiyatlarına değindiğimiz Marmaris Arsa Fiyatları yazımıza göz atarak daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Marmaris arsa fiyatlarına baktığımızda bugün 180 Milyon TL değerinde arsa görmek dahi mümkün. Söz konusu arsa, hem 5 yıldızlı otel, hem de tatil köyü yapımına uygun olmasıyla öne çıkıyor. Bulunduğu konum ise, Siteler Mahallesi.

Daha düşük fiyatlara bakmak gerekirse; fiyatın 18.000 TL’ye kadar indiğini görebiliyoruz. 18.000 TL’lik bu arsa ise Söğüt Mahallesi’nde bulunan 189 metrekare alana sahip bir arsa. Marmaris’e 55 kilometre uzaklığı bulunduğu belirtilen arsadan sonra 20.000 TL’ye Selimiye Köyü’nde farklı bir arsa görmek mümkün.

Yani oldukça iniş çıkışlı olan arsa fiyatları konusunda da; detaylı bir inceleme yapmak gerekir. Bunun için yukarıda link bıraktığımız makalemize göz atabilirsiniz.

Marmaris Emlak Piyasası yüzeysel açıdan bu şekilde kendini gösteriyor. Durgun günleri geride bırakan Türkiye’nin güzide şehirlerden olan Muğla’nın Marmaris’i; bu fiyatlarla birlikte yakın zamanda ekonomik olarak oldukça büyük gelişme kat edecek gibi duruyor.

Sizler de; bulunduğunuz alandaki emlak piyasasının ne duruma olduğunu yorum bölümünden iletebilir, bu konuda fikir alışverişi yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu