Marmaris Kiralık Evler

Marmaris kiralık evler makalemizde; Marmaris’de bulunan kiralık evlerin tanıtımının yanı sıra tüm detaylarıyla Marmaris’te hangi semtte kiraların ne kadar olduğunu sizlere aktaracağız.

Bu kapsamda vereceğimiz fiyatlar ortalama fiyatlar olacağı için; net fiyatlara güncel bir şekilde Sahibinden üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Marmaris kiralık evler araştırması yapan kişiler; hazırladığımız yazının devamına göz atarak; bütçelerine göre hangi mahalleleri tercih edebileceklerini düşünebilirler. İşte Marmaris kiralık evler listesi:

7 semte sahip olan Marmaris’de yer alan toplam mahalle sayısı ise 60’dan fazladır. Semtler, yine genel olarak Marmaris kiralık evlerle ilgili net bir bilgi veremeyecek olsa da; ortalama fiyatlarla nerede ne kadar kira ödeneceğini gösterecektir. İşte semt semt kiralık evler listesi…

Armutalan Kiralık Evler

Aynı zamanda Merkez mahallesi olarak da geçen Armutalan’da kiralar 1+1 eşyasız 45 metrekare ev için 1.200 TL’den başlıyor. Ardından sırasıyla 2+1 75 metrekare için 1.400 TL, 3+1 145 metrekare için 1.800 TL olarak kendini gösteriyor. Söz konusu fiyatlar; en düşük fiyatlar olarak dikkat çekiyor.

En yüksek fiyatlara göz attığımızda ise site içerisinde bulunan daireleri ve villaları görüyoruz. Bu kapsamda en yüksek kira 3+1 135 metrekare alana sahip bir villa için isteniyor. Söz konusu villanın aylık kirası 4.000 TL.

Ardından yine 3.500 TL fiyatla Armutalan’da 3+1 Dublex daire kiralanabiliyor. Bu dairenin kira tutarı ise 3.500 TL olarak dikkat çekiyor. Fiyatlara bu kapsamda ortalama bir değer vermek gerekirse Armutalan Kiralık Evler için ortalama 2.200 – 2.500 TL kira isteniyor diyebiliriz.

Beldeler Kiralık Evler

Marmaris kiralık evler listesinde en az ev sayısına sahip olan semt Beldeler semti olarak kendini gösteriyor.

Sahibinden’in yazımızın hazırlandığı güncel verilerine göre toplam olarak 4 kiralık evin bulunduğu Beldeler semtinde en uygun kira 1+1, 55 metrekare alana sahip ev için isteniyor. Kira bedeli ise 1.250 TL olarak dikkat çekiyor. Bunun ardından ise sırasıyla 1.500 TL, 1.600 TL ve 2.000 TL şeklinde ilerliyor.

Beldeler kiralık evler için ise ortalama olarak 1.550 TL kira tutarına sahip diyebiliriz.

Beldibi Kiralık Evler

Marmaris kiralık evler genelinde olduğu gibi Beldibi’nde de oldukça farklı fiyatlara kiralık evler görmek mümkün. Fakat diğer semtlere göre Beldibi semtinde kiralar bir tık daha uygun gibi duruyor.

3+1 150 metrekare alana sahip bir ev için istenen kira 3.000 TL olurken; 2+1 85 metrekare alana sahip bir ev için talep edilen kira 1.750 TL olarak dikkat çekiyor.

3.000 TL Beldibi semtinde kendini gösteren en yüksek kira. 1.750 TL ise bunun tam tersi en düşük kira. Genel olarak ailelerin tercih edeceği ve aile yaşamına uygun olan Beldibi semtinde kiraların ortalama olarak 2.000 – 2.500 TL civarında seyrettiğini söyleyebiliriz.

Bozburun Kiralık Evler

Marmaris kiralık evler araştırması yapılırken Bozburun yerine “Adalar” kelimesinin de oldukça sık bir şekilde kullanıldığını farkettik. Bozburun semtine bağlı olan çok sayıda ada bulunmaktadır. Fakat bu adaların doğasına önem verildiği için; alanda kiralık ev bulmak oldukça zordur.

Sahibinden’in güncel listelerine baktığımızda da bu kanıtlanıyor. 2+1 oda sayısına sahip 140 metrekarelik ev için aylık 2.500 TL kira isteniyor. Farklı da herhangi bir Bozburun kiralık ev ilanı yer almıyor.

İçmeler Kiralık Evler

Marmaris İçmeler’de kiralık evlerin fiyatı oldukça büyük oranda değişim gösteriyor. Bunun sebebi ise; sahile yakın olan villalar için istenilen kira tutarlarının yüksek olmasından kaynaklanıyor. İçmeler sınırları içerisinde en düşük dairenin kirasına göz attığımızda 1+1 oda sayısı ve 50 metrekare brüt alanı bulunan mahallenin 1.000 TL olduğunu görüyoruz.

Bunun ardından ise 2+1 oda sayısına ve 50 metrekare brüt alana sahip bir diğer dairenin 1.500 TL’ye şuanda kiralık olduğu görülüyor.

Devamında ise, evin yaşına, sahile olan yakınlığına ve manzarasına göre kiralar kademeli olarak artıyor. 2+1 95 metrekare daire için ortalama konumda bulunan bir daire güncel olarak 4.000 TL’den kiraya verilirken; bunlardan sonra ise direkt deniz gören daireler geliyor.

Deniz gören dairelerin en ucuzu 1+1 oda sayısına sahip  65 metrekare alanı bulunan 12.000 TL’lik daire oluyor. İçmeler Kiralık evler listesinde bulunan en pahalı daire ise; tamamen sahilde yer alan 2,5+1 120 metrekare alana sahip aylık kirası 48.000 TL olan daire olarak dikkat çekiyor.

Köyler Kiralık Evler

Köyler semtinde de çok fazla kiralık daire bulunmadığı ve var olan kiralık dairelerin fiyatlarının uygun olduğu görülüyor.

Buna göre en düşük kira tutarına sahip olan daire Söğüt Mahallesi’nde yer alan 3+1 oda sayısına sahip 90 metrekarelik daire olarak dikkat çekiyor. Hemen sonrasında ise yine aynı mahallede, 3+1 oda sayısına sahip 110 metrekarelik daire kendini gösteriyor. Bu dairenin kira tutarı ise 450 TL.

Çamlı Mahallesi, fiyat bakımından Söğüt Mahallesi’nden sonra gelen mahalle. Söz konusu mahallede bulunan 3+1 oda sayısına sahip 150 metrekarelik daire 2.000 TL’ye kiraya veriliyor.

Söğüt Mahallesi’nin deniz manzarası gören bölgelerinde ise kira fiyatları doğal olarak oldukça yüksek. Buna göre 2+1 alana sahip 115 metrekare brüt alanı bulunan daire 6.000 TL kirayla veriliyor. Söz konusu daire; yazlık arayanlar için güzel bir tercih olabilir.

Marmaris Kiralık evler listesinde; bir de Marmaris semti kendini gösteriyor. Bu semt ise direkt olarak merkez ve merkez yakını mahalleleri kapsıyor diyebiliriz. İçerisinde yer alan mahalleler aşağıda yer alan listede sıralandığı gibi:

 • Aksaz Adası
 • Bedir Adası
 • Çamdibi Mahallesi
 • Çamlı Ada
 • Çatal Adaları
 • Çıldır Mahallesi
 • Çiftlik Adası
 • Gelibolu Adası
 • Hatipirimi Mahallesi
 • İncirli Ada
 • Kara Ada
 • Karaca Adası
 • Kargıada
 • Keçi Adası
 • Kemeraltı Mahallesi
 • Orta Adası
 • Sarıana Mahallesi
 • Sedir Adası
 • Siteler Mahallesi
 • Tavşan Ada
 • Tepe Mahallesi
 • Yedi Adalar
 • Yılancık Adası
 • Zeytinli Ada

Bu bölgelerde ise kiralık daire fiyatları 50.000 TL’ye kadar uzanıyor. En yüksek kira fiyatının 50.000 TL olduğu bölge Kemeraltı Mahallesi. Bu dairenin özellikleri ise 5+1 oda sayısına ve 220 metrekare brüt alana sahip olması olarak dikkat çekiyor. Ayrıca daire eşyalı bir şekilde kiralanıyor.

En düşük kira fiyatı ise Çıldır Mahallesi’nde bulunan 1+0 20 metrekare alana sahip stüdyo daire için belirtilmiş durumda. Aile evi için tercih edilebilecek en uygun ev 2+1 oda sayısına ve 120 metrekare alana sahip Tepe Mahallesi’nde bulunan bir ev. Söz konusu evin aylık kira bedeli ise 1.400 TL.

Marmaris Kiralık evler bu şekilde sıralanıyor. Söz konusu verilerin tamamı Sahibinden üzerinden elde edilmiş Marmaris Kiralık Evler verileri olduğundan dolayı; sürekli olarak değişim gösterebilir.

Eğer herhangi bir yanlışlık durumu tespit ederseniz bunu bize yorum bölümünden bildirmeniz; yazının düzeltilmesi açısından gereklidir. Ayrıca Marmaris kiralık evler konusunda eklemek istediklerinizi, kiralara dair yorumlarınızı hemen alt bölümde yer alan yorum bölümünden yine bizlere bildirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu