Marmaris Kamp Alanları 2020

Türkiye’nin en değerli turistik merkezlerinden biri olan Marmaris’te çok sayıda kamp alanı bulunuyor. Marmaris Kamp Alanları 2020 listemizle birlikte; ücretli ve ücretsiz kamp yapılabilecek tüm kamp alanlarıyla ilgili bilgi aktarımında bulunacağız. Ücretli kamp alanlarının ücretsiz kamp alanlarına kıyasla daha fazla olduğu Marmaris’te hangi alanlara kamp atılır? İşte sizler için hazırladığımız Marmaris kamp alanları listesi…

1-     Çubucak Orman Kampı

Marmaris kamp alanları denilince, kampçılar çok iyi bilir ki; ilk akla gelen kamp alanı Çubucak Orman Kampı kamp alanıdır. Muhteşem bir doğa ürünü olan Çubucak’ta isterseniz kendi çadırınızla, isterseniz de kiralayabileceğiniz çadırla kamp atabilirsiniz. Hem uzun vadeli, hem de günübirlik kamplar için ideal olan Çubucak Orman Kampı; Marmaris – Datça karayolunun hemen 23. Kilometresi üzerinde yer almaktadır. Çubucak Orman kampı ücretli bir kamp alanıdır. İçerisinde ise bir kampçının lüks olarak ihtiyaç duyduğu her şey yer almaktadır. Elektrik, su, İnternet gibi hizmetlere erişim imkanı sunuluyor.

Çubucak Orman Kampı Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

2-     İnbükü Kamp Alanı

Marmaris kamp alanları arasında bir diğer dikkat çeken kamp alanı ise İnbükü kamp alanı olarak dikkat çekiyor. Çubucak kamp alanını geçtikten sonra 3 kilometre daha ilerlenildiği takdirde İnbükü kamp alanına ulaşım sağlanabiliyor. Denizi önünüze; doğayı arkanıza alarak muhteşem bir kamp aktivitesi yapabileceğiniz İnbükü; doğayla baş başa kalarak kafa dinleyip, huzurlanmak isteyenler tarafından tercih edilmekte ve önerilmektedir. İnbükü kamp alanında çadır kuracağınız alanların yanı sıra 20 karavanlık boş alan da yer almaktadır. Yani karavan kampı için de tercih edilebilir. İnbükü kamp alanında tuvalet, duş, elektrik ve su gibi tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Aynı zamanda restoranın da yer aldığı İnbükü kamp alanı da Çubucak Orman Kapı gibi ücretli bir kamp alanıdır.

İnbükü Kamp Alanı Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

3-     Günnücek Orman Kampı

Marmaris kamp alanları listesinin 3.sırasında yer verdiğimiz Günnücek Orman Kampı, çok sayıda kişi tarafından bilinmeyen fakat gerek doğası, gerekse ortamıyla birlikte muhteşem bir kamp alanı. Bu kamp alanına girdiğinizde size 3 şeyi yaşayacağınızı taahhüt ediyoruz. Bu şeylerden birincisi negatif enerjinizi atmak, diğeri derin bir nefes aldığınızda oksijenin tadının olduğunu farketmeniz, sonuncusu ise çıkana kadar başınıza ne gelirse gelsin moralinizin bozulmaması. Kamp alanında restoran bulunmaktadır. Bunun yanında aynı zamanda tuvalet, duş, su, elektrik, İnternet gibi ihtiyaçlarınızın tamamını karşılayabilirsiniz. Bu alanda çadır kampı kesinlikle yapılmalıdır. Eğer Marmaris’e gidildiyse, burayı görmeden dönmeden bir kampçı için hakaret gibi olacaktır.

Günnücek Orman Kampı Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

4-     Evcan Kamping

Marmaris kamp alanları arasında yer alan ve ücretli kamp alanı olarak dönemlik en yüksek ziyaretçi sayısına sahip olan kamp alanlarından Evcan Kamping, Marmaris – Datça karayolu üzerinde Bozburun’a ayrılan yolun 6.kilometresindedir. Denize sıfır olan bu işletme, özellikle gözlerini açar açmaz denize koşma arzusunda olan kampçıların favori kamp alanıdır. Güvenlik seviyesi oldukça yüksek olan Evcan Kamping’e dışarıdan müşteri harici giriş imkansızdır. Bu sebepten dolayı çocuklarınızla rahat rahat gidebilir, hiçbir güvenlik kaygısı hissetmeden çadırlarınızda kalabilirsiniz. Kamp alanında hem tuvalet hem de duş imkanı bulunmaktadır. Bunun yanında aynı zamanda kamp alanlarında eşine çok rastlanılmayan; karavanlar için atık pis su giderleri tesisatı bulunmaktadır. Elektrik, yiyecek ve içecek gibi ihtiyaçlarınızın tamamını karşılayabilmeniz için bir tesis de yer almaktadır.

Evcan Kamping Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

5-     Club Amazon

Marmaris kamp alanları arasındaki bir diğer kamp alanı yine Marmaris ile Datça arasında yer almaktadır. Çok kişinin keşfetmediği fakat adı gibi Amazon ormanlarını andıran, oksijen seviyesi hat safhada olan Club Amazon, üzerinde şehir yorgunluğu bulunan ve kafa dinlemek isteyen kişiler tarafından tercih edilibilitesi en yüksek kamp alanlarından biridir. Club Amazon, müşterilerine kano yapma imkanı tanımaktadır. Marmaris’te gün batımını en iyi şekilde izleyebileceğiniz kamp alanları arasında yer alan Club Amazon’da çadırınızı kurduktan sonra güzel bir gezintiye çıktıktan sonra, tüm doğa güzelliklerinin içerisinde kendinizi hem huzurlu hem de stresten tamamen kopmuş bir şekilde bulabilirsiniz. Club Amazon’da tuvalet – duş ihtiyaçlarınızın tamamını eksiksiz karşılayabileceğiniz lüks alanlar yer almaktadır.  Ayrıca restoran da bulunmaktadır.

Club Amazon Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

6-     Boncuk Kamping

Marmaris kamp alanları arasında yer alan bir diğer kamp alanı Boncuk Kamping oluyor. Marmaris bölgesinden Gökova’ya doğru ilerlerken 10 – 12 kilometre sonra hemen sol tarafta Çamlıköy – Sedir Adası levhaları görülebilir. Sırasıyla Çamlıköy’ü ve Sedir Adası’na giden teknelerin kalktığı limanları geride bıraktıktan sonra Boncuk Kamping’in levhalarını göreceksiniz. Boncuk Kamping’de diğer Marmaris kamp alanları gibi muhteşem bir doğa sunmasıyla birlikte huzur açısından sizi oldukça tatmin edecektir. Mavi ve yeşilin bir arada olduğu Boncuk Kamping’te uzun süre kalabilir, yaz tatilinizi geçirebilirsiniz.

Boncuk Kamping Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

7-     Altınkum Camping

Marmaris kamp alanları arasındaki bir diğer kamp alanı Altınkum Camping olmaktadır. Marmaris’in Hisarönü mevkiinde yer alan Altınkum Camping’de Boncuk Kamping gibi size mavi ve yeşil renkleri bir arada sunan; huzur odaklı kamp atabileceğiniz alanlardan biri olarak dikkat çekiyor. Denize sıfır noktada yer alan tesis içerisinde hem çadır kampı hem de karavan kampı için uygun alanlar yer alıyor. Bunların yanı sıra tesis bünyesinde balık restoranı bulunuyor. Bu tesis 7 gün 24 saat boyunca hizmet veriyor. Altınkum Camping’de duş ve tuvalet ihtiyacınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz. Aynı zamanda hem yemek ihtiyacınızı hem de su ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Altınkum Camping Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

8-     İçmeler Maliye Kampı

İçmeler Maliye Kampı, Marmaris kamp alanları arasında yer alan ve tercih oranı diğer kamp alanlarına göre düşük olan bir alandır. Daha çok piknikçiler tarafından tercih edilen bu kamp alanında özellikle gece saatlerinde çok loş bir ortam oluşmaktadır. Çadır ve karavan kampçılarının sık tercih etmediği fakat tercih edenlerin olumlu yorumlar bıraktığı İçmeler Maliye kampının denizi oldukça berraktır. Fakat kayalığının fazla olması sebebiyle pek tercih edilmemektedir. Tuvalet ve duş imkanının yer almadığı İçmeler Maliye Kampı bu konuda uzun vadeli kamplar için problem yaşatabilir. Çevresinde birçok restoran bulunan kamp alanına gidenler, ihtiyaçlarını bu restolardan karşılayabilirler.

İçmeler Maliye Kampı Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu