Marmaris’te Kışın Gezilecek Gidilecek Yerler

Türkiye’nin tüm güney kesimleri gibi Marmaris’te kışın sessiz bir turizm merkezi oluyor. Yazın binlerce insanın koşturduğu sahiller, binlerce insanın girdiği deniz ve derin derin nefes aldığı ağaçlar yalnız kalıyor. Kış aylarında genel olarak çalışan kesim izin alamadığı için, diğer kesimler ise soğuk olması sebebiyle tatilden mahsur kalıyor. Fakat Marmaris’te kış tatilinin muhteşem geçeceğinin garantisini verebiliriz. Bu anlamda eğer cesaret eksikliğiniz varsa bir kış günü eşyalarınızı toplayıp Marmaris’e gelin.

Turizmin merkezi olması sebebiyle Marmaris’te yaz aylarında genel olarak çok yüksek yoğunluk meydana geliyor. Özellikle turistlerin yoğun bir şekilde tercih ettiği Marmaris’te başta kamp alanları olmak üzere oteller ve çok daha fazlası tıklım tıklım oluyor. Eğer tatil sezonunun başında Marmaris’e gidilmemişse; boş yer bulmak oldukça zor. Kış aylarında da bunun tam tersi, yerli halk haricinde bomboş oluyor. İşte Marmaris’te kış ayları…

Kışın Görülmesi Gereken Yerler

Marmaris’te kışın görülmesi gereken yerler sayısı oldukça fazladır. Hatta yaz aylarında gidilecek yerlerden daha fazladır. Çünkü yaz aylarında deniz – orman – kum ve güneş 4’lüsünden vazgeçmemek adına bölge pek gezilmez. Fakat kış aylarında genelde böyle bir durum olmadığı için Marmaris’in her noktasını keşfetme imkanına sahip olursunuz.

Marmaris’te kışın kesinlikle 1 gününüzü tamamıyla Marmaris Kalesi’ne ve sonrasında müzelere ayırmanızı öneriyoruz. Çünkü; ciddi anlamda sizi şaşırtacak birçok şey görebilirsiniz. Gün boyu kaleyi ve müzeleri gezdikten sonra hemen ertesi gün kesinlikle antik kentlere giderek buraları keşfetmelisiniz.

Antik kentleri keşfettiğinizde göz zevkinizin artacağından hiç şüpheniz olmasın. Böylelikle Marmaris’te kış aylarında 2 gününüzü geride bırakmış olursunuz. Sonrasında ise yaz aylarında boş alan bulunmayan plaj ve koylara uzanarak anın tadını çıkarabilirsiniz.

Kışın Yapılması Gerekenler

Marmaris’te kışın ne yapılabilir ki? Diye dediğinizi duyar gibiyim. Kesinlikle yanılıyorsunuz. Marmaris’te kış aylarında da yapılacak pek çok aktivite bulunmaktadır. Huzurun en iyi kış aylarında yaşandığı Marmaris’te plajlar boş olduğundan dolayı tamamen size ait. Issız kumsallara kendinizi atarak saatler boyu sürecek yürüyüşler yapıp, zihninizi dinlendirebilirsiniz.

Ege manzarasının en iyi şekilde izlenebildiği Marmaris’te kış aylarında bu kumsallardan yüksek olan bir kesme çıkıp manzarayı izleyip; doğal güzelliğin ne kadar hoş olduğunun farkına varabilirsiniz. Marmaris’te bisiklete binebilir veya jeep safari de yapabilirsiniz. Marmaris’in gece hayatının ne kadar canlı ve ünlü olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Elbette kış sezonunda gecelere akmak gibi bir düşünce olmaz ama özellikle balıkçı restoranlarında manzaraya karşı oldukça keyifli anlar yaşayabilirsiniz.

Marmaris Kış Turizmi

Marmaris’te kış turizmi, kaplıca projesiyle birlikte hayat bulmuştur. Marmaris’te çok uzun yıllardır devam eden araştırmaların sonucunda sıcaklık seviyesi 42 derece olan ve mineral bakımından çok zengin bir termal su kaynağının olduğu 2019 yılında keşfedilmişti. Marmaris’te kış turizmi için bu kaplıcayı tercih edebilirsiniz. Böylelikle sadece yaz ayları için değil, kış ayları için de Marmaris kararı verebilirsiniz.

Spor Çeşitleri

Marmaris’te karın pek görülmemesi sebebiyle kış için spor çeşitleri çok yüksek seviyede değildir. Bisiklete binmek, kumsalda temel açma – germe hareketleri yapıp koşup egzersizleri tamamlamak gibi sporlar tercih edebilir. Aynı zamanda Marmaris’te buz pateni yapabileceğiniz birçok eğlence merkezi de bulunmaktadır. Söz konusu eğlence merkezlerine giderek buz pateni yapabilirsiniz.

Termal Oteller

Marmaris, turist yoğunluğunun en fazla olduğu şehirlerden biri olarak ön plana çıktığı için doğal olarak termal otel sayısı da oldukça fazladır. Termal otellerde spa gibi birçok aktivite yapabilir yine kış aylarında özel olarak düzenlenen etkinliklerde yer alarak oldukça eğlenceli anlar yaşayabilirsiniz. Marmaris’te kış aylarında otel fiyatları sezondan çıkıldığı için oldukça büyük oranda düşüş gösterdiği için kesinlikle tercih edilmelidir. Marmaris termal otellerinin fiyatlarıyla ilgili net bir bilgi vermek mümkün değil. Çünkü otellerin her biri; her sezonda farklı fiyat tarifeleriyle müşterilerinin karşısına çıkıyor. Yine fiyatlar birçok kritere bağlı olarak değişim gösteriyor. Sizler için hazırladığımız Marmaris Termal Oteller listesinde yer alan otellerin tamamının resmi İnternet sitesi bulunmaktadır. Site üzerinden kendilerine ulaşarak fiyatlarla ilgili net ve detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. İşte Marmaris’te yer alan termal oteller: (Sıralama Tripadvisor’de en yüksek puana sahip otellere göre yapılmıştır ve sadece 15 otel eklenmiştir.)

 • Marmaris Bay Resort by MP Hotels
 • Club Aida
 • Club Exelsior
 • Cettia Apart Hotel
 • Casa De Maris Spa & Resort Hotel
 • Green Nature Diamond Hotel
 • Cettia Beach Resort Hotel
 • Club Evin Marmaris
 • Exelsior Juniort
 • Grand Paşa Hotel
 • Club Alize
 • Golden Rock Beach Hotel
 • Sunrise Hotel
 • Paşa Beach Hotel
 • Paşabey Hotel

Kış Kamp Alanları

Marmaris’te kış aylarında kamp yapabilecek birçok alan bulunmaktadır. Bu kamp alanlarını sizler için hazırladığımız Marmaris Kamp Alanları makalemiz aracılığıyla görebilirsiniz. Söz konusu kamp alanlarının tamamı hem yaz aylarında, hem de kış aylarında rahatlıkla tercih edebileceğiniz kamp alanları olarak dikkat çekiyor.

Yukarıda bıraktığımız linke tıkladığınızda görecek olduğunuz kamp alanlarının büyük bölümü ücretli kamp alanı olsa da; aralarında ücretsiz kamp alanı da bulunmaktadır. Aslında Marmaris’te kış aylarında ortalık oldukça sakin olduğundan dolayı sahiller tamamen boşalmaktadır. Bunun için kış aylarında Marmaris’te bulunan sahilleri tercih edebilirsiniz. Hava özellikle gece saatlerinde yüksek miktarda düşüş sıcaklığa geçtiğinden dolayı uyku tulumunuzun soğuğa dayanıklı uyku tulumu olmasına ve çadırınızın kış aylarına uygun çadır olmasına dikkat etmelisiniz. Yanınızdan yağmurluğu eksik etmenizi de pek önermiyoruz.

Eğer Marmaris’te kış aylarında çadırda uyuma gibi bir fikriniz varsa; çantanızı ve diğer kamp ekipmanlarınızı çadırınızın içerisine almak mantıklı olacaktır. Çünkü özellikle sabaha yakın saatlerde düşen çığ, birçok materyalinizin bozulmasına sebebiyet verebilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu