Marmaris Su Sporları

Türkiye’nin en gözde turizm yerlerinden biri olan Marmaris, denizinin sıcaklığı ve sahillerinin temiz olması nedeniyle her yıl binlerce insan ağırlamaktadır. Gelen insanlar, Marmaris’in eşsiz güzelliklerini gördükten sonra, sürekli Marmaris’i ziyaret etmek istediklerini söylemektedir. Öyle ki Marmaris’in her geçen yıl daha fazla ziyaretçisi olmaktadır. Gelen ziyaretçiler, Marmaris’in doğal güzelliklerini görmelerinin yanında bir de hoş bir tatil yaparak eğlenceli aktivitelere katılmaktadırlar. Bu eğlenceli aktivitelerin başında da su sporları gelmektedir.

Marmaris, güzel plajları ve denizi ile adrenalin ve su sporları yapmaktan zevk alan tatilciler için çok sayıda fırsat sunmaktadır. Başta Jet ski, deniz paraşütü, deniz bisikleti, kano, deniz muzu, windsurf, kayak, ringo ve scuba diving olmak üzere daha birçok hizmeti, Marmaris Su Sporları adı altında alabilirsiniz. Marmaris’te ayrıca Marmaris Belediyesi’ne ait yarı olimpik yüzme havuzu da bulunmaktadır. Bu yarı olimpik yüzme havuzunda da doyasıya yüzebilir ve eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Peki bu sporları nerede yapabilirsiniz?

Marmaris Su Sporları Yapılan Yerler

Marmaris Su Sporları

Öncelikle şunu söylemekte fayda var. Marmaris’te sahil şeridi boyunca bu su sporlarını yapma fırsatı veren birçok işletme görebilirsiniz. Bu işletmelerde yukarıda saydığımız çoğu su sporunu yapabilirsiniz. Ancak Marmaris’te su sporlarının çoğunlukla yapıldığı yerler Gökova Körfezi, Akça Plajı ve Hisarönü’dür. Akçapınar Plajı, Marmaris’te ve Dünyada en iyi kiteboard ve kitesurf sporunu yapabileceğiniz plajlardan birisidir. Plaja kıyısı olan deniz, oldukça temiz ve sıcaktır. Böylece bu sporu yaparken de çok zevk alacağınızdan emin olabilirsiniz. Hisarönü ise, Marmaris içerisinde en iyi rüzgar sörfü (windsurf) yapabileceğiniz yerdir. Bunun için havası ve ortamı çok uygundur. Bunun dışında Marmaris Halk Plajı ve hemen devamında başlayan Uzunyalı Plajı, Marmaris’in başlıca iki plajıdır. Marmaris’in merkezinden İçmeler’e kadar sahil hattı boyunca su sporları imkanı sunan pek çok tesis bulunmaktadır. Ayrıca Marmaris’in çevresindeki tatil beldeleri olan Turunç, Kumlubük, Çiftlik, Bozburun, Orhaniye, Kızkumu ve Selimiye plajlarında da su sporları tesisleri bulunmaktadır. Bu tesislere gidip rahatlıkla su sporlarını deneyebilirsiniz.

Marmaris Su Sporları Fiyatları

Marmaris Su Sporları Fiyatları, standart su sporları fiyatlarından biraz daha fazladır. Bunun sebebinin Marmaris’in bir tatil beldesi olması ve denizinin de diğer bölgelere göre oldukça temiz olmasıdır. Tabii her su sporunun fiyat tarifesi farklıdır ancak bir genelleme yapacak olursak en ucuz su sporu yaklaşık 150TL’den başlamaktadır. En pahalı su sporu ise ortalama 500TL civarındadır. İşletmeden işletmeye değişecek olan bu fiyatlar yalnızca ortalamayı belirtmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu