Whatsapp’tan 8 kişilik Video Konferans Güncellemesi

WhatsApp yeni güncelleme ile daha önce 4 kişiye kadar izin verdiği grup sohbetlerini 8 kişiye çıkardı.

Sohbet uygulaması olan WhatsApp kullancıları için yeni özelliğini güncelleyerek Corona virüs pandemesi nedeniyle #EvdeKal çağrılarına uyan kullanıcıları için toplu görüşme seçeneğini güncellemiş oldu.

Görüntülü veya sesli görüşmeler için maksimum arama kapasitesi iki katına çıkarak sekiz kişinin aynı anda kullanmasını sağladı. Bu özelliğin en düşük kalibredeki cihazlar ve yavaş internet bağlantısı da göze alınarak geliştirildiği açıklandı.

Sokağa çıkma yasaklarının gündeme gelmesiyle ihtiyaç duyulduğunu söyleyen firma yetkilileri sosyal toplantıları sanal ortama taşımak için çevirimiçi platformlara ihtiyaç duyan kullanıcıların görüşlerini göz önüne aldıklarını; arkadaş ve aileden soyutlanan kullanıcılara farklı bir deneyim yaşatmak ve bu günlerde morallerin yüksek tutulmasını amaçlandığını belirttiler.

Dünyanın dört bir yanından insanların WhatsApp’ta hiç olmadığı kadar sesli ve görüntülü görüşmeye başladılar. Video Konferans uygulaması Zoom da bulunan güvenlik açıkları nedeniyle son dönemlerde çok fazla tercih edilmemesi Apple tarafından geliştirilen Face Time uygulamasının aynı anda 32 kullanıcıya kadar sohbet edilebiliyor olması kullanıcıların rakip uygulamalara akın etmesini önlemek amacıyla dünya çapında 2 milyardan fazla kullanıcısı olan WhatsApp uygulamasında da güncelleme kaçınılmaz oldu.

Bu özelliği kullanabilmeniz için WhatsApp uygulamanızın son sürüme güncellenmiş olması gerekmekte olup güncelleme yapılmadıysa uygulamanızın özelliklerine gidip güncelle işlemini yapmanız gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu