Marmaris Camiavlu Mahallesi

Yakın zamanlarda çoğu ziyaretçinin gezmek için gittiği bu yerde kesinlikle birkaç günlük gezmeden gelinmemesi gereken yerler arasında yer almaktadır. Bu bölgeye ulaşım açısından da çok fazla şansınız vardır.

Marmaris’e gittiğiniz ilk zamanlarda birkaç tarihi yer ve en çok övülen plajları gezebilirsiniz. Buna ek olarak; Marmaris’e yakın olması sebebi ile Camiavlu Mahallesi’ne hızlı bir şekilde gidebilirsiniz.  Toplam nüfusu 100 bin bile olmayan Marmaris’te bir belde olan Armutalan, 17 bin kişilik bir nüfusa sahiptir. 17 bin kişi sadece yerli halkın nüfusudur, bu sayı turistlerle birlikte 50 bini aşmaktadır.

Camiavlu Mahallesi’nde durduktan sonra sokakları gezerek Seyir Tepesi’ne doğru çıkmayı planlayabilirsiniz. Sokaklardan yürüdükçe bir dağa tırmanıyor hissine ulaşırsınız. Bu da, insana spor yapıyor hissi uyandırmaktadır.

 Fazla şaşalı görünmeyen fakat kaliteli olduğu belli olan kafeler ve restoranlar mevcuttur. Fiyatları ise, diğer tatil beldelerine göre biraz daha ucuz durumdadır.

Marmaris’in bilinen en popüler mahallelerinden birisi olan Cami avlu mahallesi, Marmaris’in Armutalan semtinde bulunmaktadır. Armutalan, temiz havası ve eşsiz deniz manzarasıyla önemli ve güzel semtlerden biridir. İnsanları sıcakkanlı ve yardımsever olmasıyla dikkat çekmektedir.

Camiavlu mahallesi, Marmaris’in önemli tatil beldelerinden birisi olan Armutalan’da bulunması sebebiyle birçok avantajı da beraberinde getiriyor. Mahalleye yakın olan piknik alanları, plaj koyları ve kolay ulaşım araçları gibi birçok güzelliğe de sahiptir.

Muğla’nın hemen yanı başında bulunan bu tatil beldesi, Marmaris’in birçok semtinde de olduğu gibi kokusuyla eşsiz bir tat veren çam ormanları arasında bulunuyor. Evinizin balkonundan veya camdan bakarken bile denizi ayaklarınızın altında hissedebilirsiniz.

Camiavlu Mahallesinde Neler Yapılabilir?

Camiavlu Mahallesinde Neler Yapılabilir

Mahallenin bir tatil beldesine göre yapılaşmış ve büyük şehirler arasında adından bile bahsedilmeyen mahallelerden çok daha iyi bir konuma sahiptir. Bulunduğu yerde yerli ve yabancı turist akımına uğrayan eşsiz bir belde olması sebebiyle birçok avantaja sahiptir. Camiavlu Mahallesi’nde neler yapılabilir diye soracak olursanız;

Muğla’dan bir hayli uzakta olmasına rağmen Armutalan, bir çok turist ve yerli halk tarafından tercih edilen bir tatil bölgesi olmasından dolayı birçok alışveriş merkezi, eğlence mekanı, kafe ve restorana sahiptir. Bu alışveriş merkezleri birçok ünlü zincirden oluşmaktadır.

Camiavlu Mahallesi’ni sıcak kanlı insanlarıyla, ilgili esnaflarıyla, tarihi mekanlarıyla, piknik alanlarına yakınlığıyla, denize olan yakınlığıyla ve daha bir çok özel sebepleri ile tanıtabiliriz.

Seyir Tepesi; 

Armutalan beldesinde bulunan ve Camiavlu Mahallesi yakınlarında olan Seyir Tepesi, beldeyi gezmeye gelen kişilerin mutlaka gitmesi gereken yerlerden bir tanesi. Seyir Tepesi’ne gitmek için bisiklet ve yaya yolları bulunurken, bunun haricinde özel araç ile gitmekte mümkün.

Seyir Tepesi’nin güzelliğini anlatmaya çalışsak kelimeler kifayetsiz kalır. Marmaris’te hatta Türkiye’de görüp görebileceğiniz en güzel manzaralardan birine Seyir Tepesi’nde bulunur. Bütün Armutalan ormanlar içinde ve ayaklarınızın altındayken hemen önünde duran Ege ile Akdeniz’in birleştiği berrak, turkuaz rengi ile göz kamaştıran denizi de görebilirsiniz.

Seyir Tepesi’nde gündüzleri ayrı bir güzellik, geceleri ise bambaşka bir güzellik barındırıyor. Ormanlık alanın hemen üstünde bulunması sebebi ile deniz, belde ve orman manzaralı bu eşsiz güzellik yalnızca görüntü bakımından değil ayrıca eşsiz çam kokularıyla da adeta bir koku şöleni yaşatıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu